Marcin Kokoszka Go BIG or Go HOME

Jak wyczyścić BIK? Skuteczne sposoby!

Jak wyczyścić BIK? Oto jest pytanie. Porcja wiedzy, którą dzisiaj Wam przygotowałem, na pewno wielu osobom się przyda. Zawiera on przepis na to, jak skutecznie uporać się z negatywnym wpisem w BIK lub BIG. Opowiem też o tym, czym one się różnią.


 

Biuro Informacji Kredytowej – BIK

W Polsce znajduje się tylko jedno Biuro Informacji Kredytowej, do którego wpisywane są wszystkie nasze zobowiązania kredytowe. Zarówno te dobre, jak i te złe, czyli te, które regularnie spłacamy i te, których nie płacimy. Jeżeli bez problemów spłacamy kredyt, dostajemy punkty, świadczące o rzetelności naszej osoby. Jest to informacja dla innych banków, kiedy ubiegamy się o kredyt. Bank wtedy weryfikuje informacje i ocenia: OK, masz już kredyt, ale spłacasz go pozytywnie, możemy zatem udzielić Ci kolejnego. Kiedy nie spłacasz kredytu, bank również o tym wie. To zdecydowanie jeden z najczęstszych powodów otrzymywania odmowy. W taki właśnie sposób powstaje nasza historia kredytowa.

Czy w ogóle można wyczyścić BIK?

Oczywiście, że tak!

Trzeba spełnić kilka warunków.

Po pierwsze – wszystkie zobowiązania na dany moment musisz spłacić. Nie tylko zaległości, ale całą kwotę MUSISZ SPŁACIĆ. Dlaczego? Ponieważ to, co usuwamy, to nie pojedynczy zapis, ale cała historia danego kredytu.

Kolejną rzeczą jest to, że jeżeli mieliśmy opóźnienie powyżej 60 dni i bank nas o tym poinformował, ma on prawo zdecydować o pozostawieniu wpisów w historii. Natomiast, bank koniecznie musi udowodnić, że rzeczywiście nas o tym informował. Nie zawsze się tak dzieje. Z naszego doświadczenia wynika, że nawet sytuacje, kiedy sprawy były już wypowiedziane u komornika, można było jeszcze wyczyścić BIK.

Jak wyczyścić BIK we właściwy sposób?

Przede wszystkim należy wysłać konkretne pismo. Może Ci w tym pomóc książka, wydana przez eMediator.pl – „Przewodnik po BIK i BIG-ach”. Znajdziecie w niej między innymi wzory pism, jakie należy przygotować oraz wyjaśnione jest też szczegółowo, jak BIK i BIG funkcjonują.

Można również zgłosić się po fachową poradę do eMediator.pl – https://emediator.pl/czyszczenie-bik/

Tam pracownicy kompleksowo zajmą się Twoją sprawą i zrobi wszystko za Ciebie. Wiemy, jak zrobić to szybko i skutecznie. Pamiętaj, że samodzielne usuwanie wpisów stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie dla kogoś, kto nie zna się dobrze na prawie i nie ma w tej dziedzinie doświadczenia. Nasi prawnicy to ludzie z kompleksową wiedzą i dużym doświadczeniem, więc możesz im zaufać. Zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy.

Biuro Informacji Gospodarczej – BIG

Obecnie, w Polsce funkcjonuje sześć Biur Informacji Gospodarczej. Najpopularniejsze z nich to: Infomonitor, KRD oraz ERIF. To właśnie w nich znajduje się najwięcej informacji o osobach, czy też firmach, które nie spłaciły swoich zobowiązań. Tutaj również można wyczyścić negatywny zapis. Tak samo, jak w przypadku BIK, w momencie ubiegania się o wyczyszczenie zapisu, wszelkie zobowiązania MUSZĄ BYĆ SPŁACONE. Do BIG-u również należy przygotować pismo, wystosowane do odpowiedniej instytucji lub osoby, która może taki zapis usunąć.

Jesteś w tym nowy? Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Przyznam szczerze – tak zwane „czyszczenie BIKu” nie należy do najłatwiejszych zdań. Proponuję, aby zostawić je specjalistom i zlecić im prowadzenie Waszej sprawy.

Gdyby ktoś nie chciał płacić za samo działanie, na stronie https://emediator.pl/czyszczenie-bik/ można rozliczać się za efekt. Ktoś zleca prowadzenie sprawy, BIK lub BIG zostaje wyczyszczony i wtedy następuje rozliczenie. Jest to jednak droższe. Kosztuje około 1000 złotych za jeden wpis.

Warto też przeanalizować sytuację przy pomocy doświadczonych prawników, żeby dowiedzieć się, czy wyczyszczenie BIK lub BIG jest w ogóle w tym przypadku możliwe. Przejrzyj ofertę doradztw oddłużeniowych, które mamy w swoim zakresie: https://marcinkokoszka.com/sklep-doradztwo/

Ta wiadomość będzie dla Ciebie szokiem, ale jak do czyszczenia negatywnych wpisów w BIK mają się odczucia moralne? Moja osobista historia.

Dziś się z Wami nimi podzielę. Mimo wszystko informacja negatywna figuruje w BIK i BIG nie bez powodu. Tylko po to, żeby ostrzec, że dana osoba nie spłaca swoich zobowiązań terminowo.

Kilkanaście miesięcy temu poszliśmy ze wspólnikiem do banku. Chcieliśmy wziąć na naszą spółkę linię kredytową na prawie 200 tysięcy złotych. Dostaliśmy jednak odmowę. Dlatego, że zostaliśmy sprawdzeni i problem tkwił po mojej stronie. Okazało się, że miałem opóźnienie w BIK powyżej 999 dni. Zdziwiony, pytam: „jak to jest w ogóle możliwe? Przecież bym o tym wiedział!”. Zaczęliśmy sprawdzać i szukać źródła tego problemu. Okazało się, że nazywało się ono „bezumowny debet w koncie”. Byłem zszokowany! „Jak w ogóle mogłem mieć bezumowne zobowiązania w banku?!”. Okazało się, że otworzyłem kiedyś w jednym z banków konto, które po roku stało się płatnym. Nie zamknąłem go i nie uregulowałem tych zobowiązań. Kwota urosła do ponad 200 złotych i cały czas była wpisywana w BIK jako niezapłacone zobowiązanie. Przez 200 złotych nie otrzymaliśmy kredytu w wysokości 200 tysięcy złotych. Spłaciłem to, wyczyściliśmy BIK. Było to nieporozumienie i łatwo dało się naprawić.

Co jest lepsze: usuwać negatywne czy pozytywne wpisy z BIK?

Kiedy zgłosił się do nas klient, który chciał usunąć pozytywną historię z BIK, byłem zaskoczony! Jak można chcieć usuwać pozytywną historię?! Przecież nie ma w tym żadnej korzyści!

Klient wyjaśnił nam, że miał jedno zobowiązanie, o którym jego partnerka życiowa nie wiedziała i chciałby, żeby tak zostało. Nie oceniam, a zlecenie to należało do jednych z prostszych. Jak widzicie, ludzie mogą znaleźć się w różnej sytuacji i potrzebować różnej pomocy.

Mam nadzieję, że ten wpis dostarczył Wam sporo wiedzy i zmotywował do działania, jeśli zmagacie się z niekorzystnym wpisem w BIK lub BIG. Jeżeli macie jakieś wątpliwości lub pytania, napiszcie je w komentarzach, a postaram się Wam pomóc!

       

1 thought on “Jak wyczyścić BIK? Skuteczne sposoby!”

Zostaw komentarz