Marcin Kokoszka Go BIG or Go HOME

Marcin Kokoszka

O mnie

"Nieważne czy myślisz że możesz coś zrobić
czy myślisz, że nie możesz tego zrobić
– Masz rację.”

Od najmłodszych lat odznaczałem się niebywałą kreatywnością. Już jako kilkuletni chłopiec zapragnąłem osiągać sukcesy na polu biznesowym. W tym celu rozpocząłem prężną działalność sprzedażową – oferowałem rówieśnikom do zakupu ołówki szkolne, a następnie zajmowałem się branżą skupu i handlu ślimakami. 😉
slimak_bialy

W kolejnych latach chęć do ciągłego rozwoju osobistego i zdobywania nowych umiejętności, napędzały mnie w podejmowaniu decyzji o kolejnych inicjatywach biznesowych.
Skutkuje to moją obszerną, praktyczną wiedzą w zakresie wielu form prowadzenia działalności gospodarczej, dostępnych w Polsce. 

Prowadziłem biznesy na różnych stanowiskach – wśród nich biuro kredytowe oraz oddział Skoku. Zajmowałem się także branżą MLM, handlową i usługową. Dzięki zbieranej przez lata wiedzy i doświadczeniom, czynnie pomagam teraz innym, dzieląc się motywacją i konkretnymi działaniami, podczas sesji doradztwa biznesowego.

skala

Jako dwudziestolatek wpadłem w ogromne długi, sięgające kwoty miliona złotych. To doświadczenie mocno wpłynęło na moją świadomość biznesową i było jedną z najcenniejszych lekcji zawodowych. Po pomoc zgłosiłem się do Coacha biznesowego – Kamili Rowińskiej. Dzięki jej doradztwu, ponownie stanąłem na nogach i zacząłem od nowa budować biznes o wiele lepiej dopracowany strategicznie.

Nauczyłem się na nowo ufać sobie i nabrałem odwagi, by śmiało dążyć do sukcesu na polu zawodowym. Nie trzeba było długo na niego czekać. Odbudowując swoją firmę krok po kroku i wychodząc z przerażającego długu, wiele się nauczyłem – zarówno o sobie, jak i o biznesie. Dlatego chętnie dzielę się wskazówkami na temat restrukturyzacji i pozbycia się długów na sesjach doradztwa oddłużeniowego, na które może zgłosić się każdy, nie tylko przedsiębiorcy.

Coaching wart milion

Współpraca z Kamilą Rowińską zaowocowała także wspólnie napisaną i wydaną w 2018 roku książką pod tytułem „Coaching wart milion”, z której cały dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.Rozwiń swoją firmę

Książka ta jest przeznaczona głównie dla osób, które chcą świadomie rozwijać swoje firmy. Jednak nie brakuje w niej informacji na temat otwierania pierwszego biznesu, bądź też jego oddłużania. Oferuje sporo cennych wskazówek na co zwrócić uwagę, a czego lepiej uniknąć.

Moje firmy

Wierzę, że żeby dobrze radzić sobie w biznesie, trzeba połączyć ze sobą setki małych części w jedną sprawną machinę. Każdy, nawet najmniejszy element, ma znaczenie w budowaniu zespołu. Odpowiedni ludzie, zaangażowanie i konkretnie określony cel to mój sprawdzony przepis na odniesienie sukcesu.

W ostatnich 15 latach rozwinąłem ponad 20 firm takich jak Kancelaria prawna, Międzynarodowa porównywarka Finansowa, Wypożyczalnie strojów Karnawałowych, Sklep ze zdrową żywnością, Działający międzynarodowo internetowy sklep z używanymi płytami winylowymi, treningi personalne z elektrostymulacją EMS, Spółka windykacyjna, firmę zajmująca się windykacją międzynarodową działającą w prawie 100 krajach, Sieć Afiliacyjną, Spółkę leasingową, Agencję marketingową, siec biur kredytowych, Franczyzy Skoków niektóre z tych firm rozwijałem po 2 razy pod różnymi Brandami, nie zawsze wszystko wychodziło, czasami firmy zamykałem, czasami sprzedawałem, zdarzyło się, że je oddawałem współpracownikom lub łączyłem je ze sobą.

Doświadczenia zebrałem i zbieram nadal zarówno z sukcesów, jak i porażek, trudnych sytuacji, a także tych gdzie nadzwyczaj łatwo poszło. Z czasem satysfakcję dawało coraz trafniejsze przewidywanie konsekwencji poszczególnych działań oraz szybkie i co ważne skuteczne reagowanie na sytuacje kryzysowe i wykorzystywanie nadążających się okazji biznesowych.

Aktualnie jestem właścicielem Międzynarodowej porównywarki finansowej działającej już w ponad 20 krajach na całym świecie, Call Center, Agencji Strategii Marketingowej. Prowadzę spółkę Koko Stay zajmującą się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami w Chorwacji, KokoRental zajmującą się wynajmem atrakcji na eventy oraz firmę szkoleniowo- doradczą, gdzie świadczę usługi doradztwa biznesowego oraz wspieram swoimi innowacyjnymi pomysłami i strategiami biznesowymi przedsiębiorców z całej Polski, Europy, Świata.

Vlog na YouTube

Od początku 2019 roku prowadzę kanał na YouTube, by z mojego doświadczenia i wiedzy mogło skorzystać szersze grono odbiorców. W sposób przystępny dla każdego przedstawiam zagadnienia dotyczące istotnych kwestii życiowych i biznesowych, np. restrukturyzacji zadłużenia, napisania testamentu, zakładania i prowadzenia własnej firmy, inwestowania, wychodzenia z zadłużenia, a także dzielę się motywacją i inspiracjami oraz narzędziami biznesowymi, które sam testuję i polecam.

Zobacz najnowszy film:

AMBITNY,
ODPOWIEDZIALNY,
Z POCZUCIEM HUMORU

- MARCIN PRYWATNIE

Codziennie wstaję o 4:44 i rozpoczynam dzień od porannej medytacji wdzięczności. Moją siłą napędową jest rodzina, rozwój osobisty i praca. Pragnę być liderem w branżach, z którymi jestem związany, jednocześnie znajdując czas na cieszenie się życiem z rodziną i przyjaciółmi. Aby do tego dążyć, mocno w siebie wierzę. Wiara w siebie jest podstawą zaufania do siebie, a ono mocno scala poczucie własnej wartości, które z kolei jest kluczowe na drodze do biznesowego spełnienia.

Największą satysfakcję daje mi obserwowanie rozwoju swoich bliskich, współpracowników i pracowników, do którego mogłem się osobiście przyczynić. Relacje międzyludzkie to niebywale jeden z moich priorytetów w prywatnym życiu. Każdą wolną chwilę poświęcam ukochanym osobom, planując ekscytujące wyprawy i odpoczywając na łonie natury. Zdarzają się jednak momenty, kiedy potrzebuję wytchnienia i ciszy. Sięgam wtedy po książki motywacyjne i magazyny biznesowe, idę pobiegać, pojeździć na rowerze lub oglądam moje ulubione seriale – „Wiedźmina” oraz „Sherlocka”, które widziałem już co najmniej trzy razy.
Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać, zadać mi pytanie lub nawiązać współpracę – zapraszam do bezpośredniego kontaktu!

Masz pytania? Skontaktuj się!

Twoja wiadomość zostanie skierowana bezpośrednio do mnie lub do jednej z osób z mojego zespołu, która będzie mogła udzielić Ci odpowiedzi.

Moje najważniejsze obszary działania

W życiu realizuję cztery konkretne obszary: Kariera, Rozwój Osobisty, Zdrowie, Rodzina i Przyjaciele. Karierę już opisałem, na tym też aspekcie skupiony będzie mój blog, na którego serdecznie zapraszam i polecam regularne śledzenie.

Lorem Ipsum dolor sit amet

A few attractive lines that reveal your expertise and eate a good impression on all those who visit your website. Tell them what you are good at. Tell them what you are good at. Tell them what you are good at. Tell them what you are good at. Tell them what you are good at. Tell them what you are good at.

Dlaczego ja?

Let us now emphasize on the main benefits that customers will get by your company.

Lorem Ipsum

An attractive line about the heading above.

Lorem Ipsum

An attractive line about the heading above.

Lorem Ipsum

An attractive line about the heading above.

Lorem Ipsum

An attractive line about the heading above.