Marcin Kokoszka Go BIG or Go HOME

Masz problemy
i wyzwania w firmie,
z którymi nie wiesz jak sobie poradzić?

Wsparcie w zarządzaniu to coś dla Ciebie!
Daj sobie pomóc i pozwól mi zająć się problemami
i wyzwaniami poprzez zarządzanie interwencyjne
w Twojej firmie.

Umów się na rozmowę i skorzystaj z najefektywniejszej formy wsparcia w zarządzaniu.

Rozwiązuję codzienne wyzwania i problemy w firmach.

Niezależnie od tego:

 • czy działasz w firmie jednoosobowo,
 • czy zatrudniasz już pracowników, 
 • a może jesteś managerem działu,
 • albo zasiadasz w zarządzie spółki

prawdopodobnie spotkasz się z sytuacją, w której czujesz, że coś idzie nie tak, tylko nie wiesz co dokładnie. Brak pomysłu na rozwój firmy? Brak oczekiwanych wyników? Ciągle rosnące,  przytłaczające koszty to być może Twoja codzienność, którą nie sposób zaakceptować. 

Z drugiej jednak strony może masz pomysł, koncepcję, projekt do wdrożenia, albo budowę działu np. sprzedażowego lub marketingowego i potrzebujesz osoby, która przejmie stery, która po rzetelnej analizie zajmie się strategią, planem i wdrożeniem tego w życie i dowiezieniem wyników?

Takie stany w firmie to nic odosobnionego. Peter Drucker, ekspert ds. zarządzania powiedział kiedyś:

Tylko trzy zjawiska występują naturalnie w organizacji: spory, chaos i niska efektywność. Wszystkie inne wymagają przywództwa.

Peter Drucker

Dlaczego Ci o tym mówię?

Bo uważam, że przywództwo powinno być motorem zmian w firmie – jeśli będzie trafnie i skutecznie modyfikować zachowania i działania pracujących w niej ludzi lub Twoje własne, jeżeli prowadzisz firmę samodzielnie. 

To niezwykle trudne zadanie, zależne od wielu zmiennych. Jedną z największych trudności, która utrudnia bycie skutecznym przywódcą jest brak jasno określonej wizji do czego się dąży i do czego się chce zainspirować ludzi. Stwierdzenia typu: celem jest rozwój firmy, zwiększenie sprzedaży, przegonienie konkurencji są zbyt ogólne, a przez to niewartościowe.

Dyrektor interwencyjny w Twojej firmie przywództwo Marcin Kokoszka
Doradztwo interwencyjne Marcin Kokoszka

Równie trudno w firmie efektywnie zarządzać pracą oraz czasem. Steven Covey powiedział: “Skuteczne przywództwo jest wykonywaniem najpierw rzeczy najważniejszych. Efektywne zarządzanie jest dyscypliną w ich realizacji.” Niestety, być może i Ty skupiasz się na zadaniach, które mają nikłe lub żadne znaczenie dla realizacji Twoich celów, a w istotnych kwestiach często brakuje Ci wytrwałości, bo nie ma wyników od razu. 

Potrzeba ogromnego samozaparcia, konsekwencji, otwartości i zaufania, aby samodzielnie zauważyć w czym tkwi problem, ustalić plan działania i go zrealizować, by zmienić swoje działanie i myślenie. Tylko jednostki są w stanie to zrobić.  To wszystko wymaga również czasu na refleksję. 

Nie musisz się z tym mierzyć samodzielnie! Mam dla Ciebie wsparcie w zarządzaniu!

Spójrzmy prawdzie w oczy – czas w firmie to jeden z najbardziej deficytowych zasobów. Kiedy gonią nas płatności, terminy, kiedy ciąży na nas ogromna odpowiedzialność za wynik finansowy, za zatrudnionych ludzi, to działamy według znanych nam, pozornie bezpiecznych schematów. Niezwykle trudno zauważyć co robimy nie tak, czego brakuje w naszej firmie. Jak wspomniałem wcześniej, wtedy czujesz, że coś nie gra, ale nie wiesz co.

Ten deficyt czasowy, a być może i nawet pracowniczy blokuje również realizację Twoich pomysłów. W końcu ile może mieć na głowie jedna osoba? Aż żal myśleć, kiedy się nic nie dzieje, że np. po intensywnym wdrożeniu jakiegoś rozwiązania (na które potrzebujesz czas i inne zasoby) Twoja firma mogłaby zacząć osiągać spektakularne wyniki! Tylko trzeba przeskoczyć pewien stan…

Jeżeli z poniższych przykładowych sytuacji conajmniej 2-3 pasują do Twojej działalności, to znak, że wsparcie w zarządzaniu to coś czego zdecydowanie potrzebujesz. Potrzebujesz człowieka od zadań specjalnych, który sprawi, że firma zrealizuje wyznaczone cele, a jej wartość wzrośnie!

Sprawdź, czy wiesz o czym mówię:

Jeśli tak, to proponuję Ci wsparcie w zarządzaniu Twoją firmą.
Skorzystaj z niesamowicie efektywnej, nowoczesnej usługi jaką jest zarządzanie interwencyjne.

To działania wewnątrz Twojej firmy, które koordynuję ja przez umówiony czas.  Dlaczego koordynuję? Wiem, że niektórzy przejmują wówczas całe zarządzanie na siebie, właściciel firmy może w ogóle nie uczestniczyć w jej życiu. Ja chcę pełnić rolę doradcy dla Ciebie lub ludzi w Twojej firmie, aby NAUCZYĆ CIĘ sposobu myślenia i działania seryjnego przedsiębiorcy.

To tak, jak w tej przypowieści – mogę dać Ci jednorazowo ryby, aby Cię nakarmić, albo mogę dać Ci wędkę i nauczyć Cię, jak się nią łowi ryby, gdzie są, jakie mają zwyczaje po to, aby Ci już nigdy ich nie zabrakło. Co wolisz? Co według Ciebie jest efektywniejsze? Moim celem tej współpracy jest właśnie to, aby po naszej współpracy Twoja firma nadal osiągała rewelacyjne wyniki!

Dlatego wspólnie określamy cel i zakres działań. Realizowane w umówionym czasie zadania są ekstremalnie nakierowane na osiągnięcie konkretnych, ustalonych rezultatów biznesowych. W tym okresie ściśle współpracuję z Tobą lub wyznaczonym managerem. Dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniem, daję dostęp do mojego know-how w praktyce. A w skrócie wygląda to tak:

Marcin Kokoszka wsparcie w zarządzaniu pomagam zwiększyć udział w rynku

Współpraca ze mną to czas, w którym wyprzedzisz swoją konkurencję nie o krok, a o kilka!

Zdolność uczenia się szybciej od swojej konkurencji, może być jedyną długotrwałą przewagą jaką nad nimi posiadasz.

Arie de Geus

Wsparcie w zarządzaniu przez obcą osobę?!

Jeśli w Twojej głowie pojawiła się teraz wątpliwość, czy wprowadzanie do firmy obcej osoby to dobry pomysł, to odpowiadam Ci, że  n a j l e p s z y! Zwykło się mówić: to co w Las Vegas, zostaje w Las Vegas, tak samo jest podczas współpracy między nami. To co w Twojej firmie, zostaje w Twojej firmie. Dbam o poufność Twoich danych – podpisujemy na tę okoliczność stosowną umowę, więc możesz tylko zyskać:

NOWA PERSPEKTYWA ROZWOJU FIRMY

Podejmujesz współpracę z kimś, kto da Twojej firmie powiew świeżości, ponieważ wychodzę poza utarte schematy myślowe, w których Ty, być może też Twój zespół tkwicie każdego dnia. Widzę inne rzeczy, widzę z innej perspektywy, zadaję pytania, które dotychczas się nie pojawiły.

DOŚWIADCZONY SPECJALISTA

Współpracujesz z przedsiębiorcą (nie teoretykiem!), który ma udokumentowane sukcesami doświadczenia na najwyższych szczeblach zarządzania, w różnych branżach. W oparciu o swoją wiedzę zaproponuję Ci kierunki zmian w firmie, przygotuję konkretny plan działania i będę uczestniczyć w jego realizacji.

Jeśli potrzebujesz dowodu na skuteczność takiej formy współpracy, posłuchaj krótkiej rekomendacji jednej z moich klientek:

W czym konkretnie mogę Ci pomóc jeśli zdecydujesz się na moje wsparcie w zarządzaniu?

W firmie mamy mnóstwo obszarów, które mogą być wyzwaniem albo spędzać sen z powiek. Rozmawiając wielokrotnie z przedsiębiorcami lub czytając np. ankiety zgłoszeniowe do mojego 12 tygodniowego programu rozwoju firmy zauważyłem, że większość problemów można pogrupować w dwa obszary. Albo dotyczą one marketingu i sprzedaży, albo ogólnego zarządzania działalnością w zakresie budowania zespołu, kosztów, rentowności, analityki itp.

Dlatego też proponuję Ci wsparcie w zarządzaniu w formie dwóch wariantów do wyboru, zależnie od Twoich potrzeb. Bez obaw, jeśli trudno Ci określić jednoznacznie zakres działań – umów się na rozmowę i ustalimy to wspólnie.

Wsparcie w zarządzaniu Marcin Kokoszka Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu

Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu

Pomogę Ci tworzyć skuteczne strategie marketingowe oraz/albo sprzedażowe, bazując na najlepszych praktykach, które łączę z najnowszymi trendami. 

Dyrektor ds. naprawy i rozwoju Marcin Kokoszka wsparcie w zarządzaniu

Dyrektor ds. naprawy i rozwoju firmy

Jak na statku – przejmę stery i wyprowadzę Twoją firmę na spokojne, szerokie wody poprzez pracę nad procesami, kosztami, rentownością i strukturą.

Korzyści, które uzyska Twoja firma na współpracy ze mną to:

 • Szybkie wzmocnienie lub uzupełnienie stanowiska zarządzającego w firmie lub konkretnych działach.
 • Osiągnięcie zamierzonego rezultatu i wyznaczonego celu.
 • Rozwiązanie konkretnego problemu w firmie w skuteczny sposób.
 • Wyegzekwowanie sprawnego i terminowego realizowania zadań ze względu na czasowy charakter naszej umowy.
 • Brak kosztów, biurokracji i angażowania czasu związanych z zatrudnieniem mnie lub innego specjalisty.
 • Optymalne koszty dla naszej umowy z określonym rezultatem.
 • Usprawnienie procesów w firmie.
 • Możliwość przeanalizowania pomysłów, które masz i które chcesz wprowadzić.
 • Wybór najlepszego rozwiązania z punktu widzenia biznesowego całej firmy, a nie z perspektywy konkretnego działu czy stanowiska.
 • Niezależność i niepodatność na wewnętrzne układy i często niemerytoryczne naciski.
 • Przekazanie Tobie i pracownikom wiedzy i doświadczenia, które będą dalej rozwijać Wasz potencjał.

Wsparcie w zarządzaniu Twoją firmą obejmuje główne obszary jej działania:

STRATEGIA

Opracowuję strategię biznesową w oparciu o cele właściciela, oczekiwania klienta i cele biznesowe firmy z uwzględnieniem rynkowych trendów.

BUDŻET

Stosując sprawdzone modele zarządzania finansami wdrażam monitorowanie kosztów, badanie rentowności i dbanie o cash flow.

PROCESY

Analizuję dotychczasowe procesy, buduję nowe w oparciu o nowoczesne modele oraz automatyzuję oraz skaluję te, które generują zyski.

STRUKTURA

Analizuję bieżącą strukturę w firmie i rekomenduję tę która sprzyja strategii rozwoju. Pomagam we wprowadzeniu systemów motywacyjnych i sprzedażowych. 

MARKETING

Pomagam stworzyć lejki marketingowe i strategię contentu z uwzględnieniem persony. Uczę mierzenia kosztów i zwrotów z reklam. Rekomenduję narzędzia marketingowe.

SPRZEDAŻ

Analizując proces sprzedaży rekomenduję działania podnoszące finalizację oraz satysfakcję klienta. Zautomatyzujemy procesy sprzedażowe oraz pozyskiwanie większej liczby leadów.

Kiedy zobaczę pierwsze wyniki?

To bardzo dobre pytanie!

Sukces takiej współpracy z dyrektorem interwencyjnym zależy w znacznej mierze od jego doświadczenia w różnych branżach i firmach. Tylko osoba, która jest praktykiem, mająca mnóstwo sukcesów na swoim koncie jest w stanie wejść do firmy i w ciągu kilku dni rozpocząć efektywną pracę. W tym wypadku wdrożenie nie może trwać tygodniami czy nawet miesiącami, tak jak to ma miejsce w przypadku rekrutacji na kluczowe, kierownicze stanowisko. Na rynku niewielu jest rzeczywistych praktyków biznesu – tym bardziej przedsiębiorców prowadzących różne biznesy – teoretyków za to całe mnóstwo.

Rekrutowanie wewnętrzne takiej osoby to spore koszty i ogrom czasu. Dlatego firmy coraz chętniej odważnie decydują się na kilkutygodniowe, kilkumiesięczne, a niekiedy nawet kilkuletnie współprace z dyrektorem zarządzającym. Daje im to pewność szybkości działań, efektywności oraz realizacji zaplanowanych zadań w wyznaczonym czasie.

Zatem to, kiedy zobaczysz wyniki mojej pracy zależy od tego, co będziemy robić i jaki w związku z tym będzie plan działania i jakie będą z niego wynikać terminy.

Nawiązując ze mną współpracę już na starcie jesteś do przodu o czas mojego wdrożenia, gdyż jestem w stanie w ciagu kilku dni rozpocząć konkretne i intensywne działania! W końcu to ma być wsparcie w zarządzaniu, a nie dodatkowe obciążenie!

Musisz wiedzieć, że w każdym procesie będziemy szukać wąskich gardeł i je eliminować. To może być jakiś etap procesu, trudność, stanowisko lub jego brak, czasem nawet człowiek, który utrudnia lub wręcz uniemożliwia zrealizowanie określonego zadania lub celu.

Znalezienie tego zwężenia, tej bariery i jej sprawna eliminacja lub chociażby podniesienie wydajności w tym miejscu, potrafi podnieść znacząco efektywność oraz skuteczność realizacji celów.

Marcin Kokoszka szukanie w firmie wąskich gardeł
Marcin Kokoszka znajdywanie w firmie niskowiszących owoców

Podobnie podstawimy na pracę nad niskowiszącymi owocami. Bardzo to lubię, ponieważ szybko potrafi przynieść spektakularne efekty!

Wyobraź sobie sad z drzewami owocowymi, w którym zaczynamy zbieranie od tego, co jest w zasięgu naszych rąk, do czego nie potrzebujemy drabiny i karkołomnych wygibasów, aby mieć owoce!

Tak właśnie zrobimy w Twoim biznesie. W pierwszej kolejności sięgniemy po to, co jest w zasięgu, a dopiero, gdy zapełnimy koszyki, sięgniemy wyżej.

Jak wygląda moje wsparcie w zarządzaniu? Poznaje etapy procesu zarządzania interwencyjnego:

 1. Wypełniasz formularz zgłoszeniowy znajdujący się na dole strony, a zaraz po nim ankietę z pytaniami dotyczącymi Twojego biznesu, które pomogą mi poznać Twoją perspektywę.
 2. Dzwonię do Ciebie i odbywamy rozmowę na temat możliwości i zasad współpracy.
 3. Jeśli się decydujesz otrzymujesz ustalamy harmonogram działań.
 4. W umówionym wcześniej dniu przeprowadzam w Twojej firmie audyt działań obejmujący  ustalony wcześniej obszar.
 5. Na podstawie zebranych danych diagnozuję wąskie gardła i problemy.
 6. Definiujemy wspólnie cele taktyczne, operacyjne i na ich podstawie ustalam strategię biznesową oraz potrzebne zasoby. Zadania zostają zdelegowane do zespołu jeśli taki jest.
 7. Czuwam nad wprowadzeniem zadań, egzekwuję terminowość ich realizacji. Następnie monitoruję i mierzę  efektywność działań, dokonuje optymalizacji w oparciu o ustalone wcześniej cele.
 8. Na koniec współpracy otrzymujesz podsumowanie wraz z wynikami oraz rekomendację dalszych działań na przyszłość.
Analiza stanu bieżącego 30%
Plan 12%
Zasoby 11%
Wdrożenie i monitoring 35%
Wnioski 12%

Mam nadzieję, że dostrzegasz jak kolosalną ilość niezbędnej pracy przejmuję na siebie, uwalniam Twój czas i co najważniejsze doprowadzam do skutku działania, które mają pomóc Twojej firmie! Jeżeli jeszcze masz potrzebę dokładnego przeanalizowania działań – poniżej są szczegółowe informacje. 

Szczegółowy zakres możliwych działań w zależności od problemów i wyzwań:

Dyrektor interwencyjny
ds. sprzedaży i marketingu

Wsparcie w zarządzaniu Marcin Kokoszka Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu
 • weryfikuję aktualne działania sprzedaży i marketingu,
 • znajduję wąskie gardła i znajduję tzw. niskowiszące owoce,
 • analizuję rentowność i optymalizuję kanały pozyskiwania klientów,
 • przeprowadzam audyt kosztów i zwrotów z inwestycji marketingowych,
 • prowadzę audyt ścieżki sprzedażowej wraz z analizą przegranych szans,
 • audytuję działania i kampanie reklamowe,
 • pomagam opracować person(y) i na ich podstawie strategie content marketingową wraz ze sposobem komunikacji dopasowanym do docelowego klienta,
 • opracowuję strategię sprzedażową i marketingową,
 • ograniczam i tnę zbędne koszty tam, gdzie to konieczne i możliwe,
 • poprawiam wyniki sprzedażowe,
 • uczę dział marketingu dostarczania wartościowych leadów,
 • rekomenduję narzędzia służące optymalizacji i zwiększeniu efektywności działań,
 • skaluję najlepsze procesy,
 • wspieram w budowaniu zespołu marketingowego i/lub sprzedażowego.

Dyrektor interwencyjny
ds. naprawy i rozwoju firmy

Dyrektor ds. naprawy i rozwoju Marcin Kokoszka wsparcie w zarządzaniu
 • świadczę usługi doradcze dla managerów, zarządów, właścicieli firm,
 • znajduję wąskie gardła w działaniu całej firmy,
 • weryfikuję rentowność dotychczasowych działań i oferowanych produktów/usług,
 • pomagam dokonać analizy kosztów, ograniczyć je i uciąć tam, gdzie to konieczne i możliwe,
 • porządkuję i układam od nowa procesy, wypracowując te skuteczne i skalowalne,
 • uczę, które dane warto analizować i jak to robić właściwe,
 • pomagam budować zespoły i określać kogo potrzeba zatrudnić,
 • dzielę się sprawdzonymi praktykami dotyczącymi cashflow i budżetowania.

Liczę, że już teraz nie masz żadnych wątpliwości w jaki sposób mogę Ci pomóc i jak będzie nasza współpraca wyglądać.

Tak szczerze to nasza współpraca, kojarzy mi się to z rajdami samochodowymi typu WRC. Ty kierujesz, a ja jadę z Tobą jako Twój pilot.  Uprzedzam Cię przed zakrętami, trudnymi momentami, nawiguję, abyśmy bezpiecznie i najszybciej jak to możliwe dotarli do celu. A celem oczywiście jest wygrana!

Dlatego działaj teraz i wypełnij poniższy formularz. Daj sobie, daj nam szansę na rozmowę i zdecydowanie, czy widzimy przestrzeń do wspólnego działania.

W biznesie trzeba działać bardzo szybko, jeśli się chce być na czele stawki. Szybko i rozważnie. Aby Twoje decyzje takie były potrzebujesz mieć konkretne i rzetelne dane oraz informacje. Bez nich to trochę jak zabawa w ciuciubabkę.

Porozmawiajmy, a będziesz mieć wtedy pełny obraz tego, jak moje wsparcie w zarządzaniu Twoim biznesem może wyglądać. To pozwoli Ci podjąć najlepszą decyzję dla całej Twojej firmy.

Aha! Weź proszę pod uwagę, że moja doba jest ograniczona. Prowadzę też kilka moich spółek, dlatego na usługi doradcze przeznaczam część mojego czasu. Kto pierwszy ten będzie miał zarezerwowany wcześniejszy termin i szybciej zacznie widzieć owoce współpracy. Uwzględnij to w swoich planach (nawet rocznych!) i już dziś zarezerwuj sobie mój czas.

Interesuje Cię moje wsparcie w zarządzaniu?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, jeżeli czujesz, że mogę dać Ci wsparcie w zarządzaniu firmą, pchnąć czekające tematy do przodu, rozwiązać problemy i wdrożyć nowe rozwiązania.

Mogę Ci pomóc rozruszać biznes i uratować go przed porażką finansową – porozmawiajmy o tym.

Po wypełnieniu formularza pojawi się automatycznie strona z pogłębioną ankietą – proszę uzupełnij ją, abyśmy jak najlepiej wykorzystali czas naszej rozmowy.