Marcin Kokoszka Go BIG or Go HOME

Coś się kończy, coś się zaczyna. Jakie zmiany szykują się na moim kanale? + WEBINAR O MARKETINGU!

Zmieniamy działania na YouTubie.


Przez ponad półtora roku tutaj działałem, regularnie udostępnialiśmy filmy. Mówię “my” dlatego, że tu jest cały zespół osób, które są odpowiedzialne za to, aby to funkcjonowało tak, jak funkcjonuje. Natomiast też najnormalniej w świecie widzę, że aż tak szybko subskrypcje nie rosną. W pierwszym roku publikowaliśmy trzy razy w tygodniu. W tym roku przez większość czasu udostępnialiśmy dwa filmy tygodniowo. W ostatnim czasie nie pojawiły się materiały bez uprzedzenia, za co chcę przeprosić. Natomiast też czas, który po prostu się zadział to było tak, że w pewnym momencie ja byłem niedyspozycyjny, przez jakiś czas część osób z zespołu, więc po prostu fizycznie nie byliśmy w stanie tego przygotować, a nie chcieliśmy tego robić tak, jak to robiłem podczas pierwszego lock downu, gdzie nagrywałem filmy w domu dlatego, że ludzie wprost mi pisali, że nie słychać, nie widać, jest to słabej jakości i myślę, że dobrze byłoby, żeby jednak to wszystko utrzymywało się na dobrym poziomie.

Jakie zmiany szykują się na moim kanale?

Po różnych przemyśleniach i ankietach, które zrobiłem na swoim Instagramie zadając Wam pytania jakich treści oczekujecie, co jest dla Was dobre, zmieniamy sposób działania na taki, w którym będziemy robili różnego rodzaju cykle. Być może dalej będziemy udostępniać dwa materiały w tygodniu, ale na pewno już nie tydzień w tydzień. Bardziej będziemy przygotowywali tematycznie. Na przykład będziemy działali stricte z tematyką marketingu i wtedy będę przygotowywał kilka materiałów, być może jakiś wywiad. Tak, żeby to zamykało się w jedną całość. Będziemy też później łączyli to z webinarem na żywo, z jakąś minikampanią, z czymś co nie będzie wyrwane z kontektsu, dostając ode mnie wiedzę. Informacja, ciekawostka – wszystko poukładane, żebyście byli w stanie wdrożyć to w życie.

Konkrety tutaj:

Mam już zaplanowaną całą serię materiałów o cyberbezpieczeństwie. Podczas ankiet, które robiłem przed szkoleniem Rozwiń swoją firmę, wyszło na to, że ludzie nie są aż tak zainteresowani cyberbezpieczeństwem. Ale w momencie, kiedy zaczynam o tym mówić i pokazuję jak działają pewne mechanizmy, później okazuje się, że ten moduł jest najwyżej oceniany na moich szkoleniach. Uczestnikom moich szkoleń się bardzo się podoba ta tematyka i mówią: nie byliśmy świadomi, że to jest tak ważne, że są takie możliwości. Dowiadują się też o tym, że mogą w nie taki trudny sposób, wręcz bym powiedział, że czasami w łatwy sposób zabezpieczyć się przed jakimiś dużymi wyzwaniami, problemami. Więc taką serię na pewno też chcę zrobić.

Na pewno część rzeczy będzie a propos szkolenia Rozwiń swoją firmę, będziemy takie cykle przygotowywali.

Przygotujemy też różnego rodzaju kursy, które będą zamknięte. Moja działalność taka stricte szkoleniowa będzie się rozwijała.

Jesteśmy po kolejnych szkoleniach z Rozwiń swoją firmę. Teraz jesteśmy w trakcie działań ze szkoleniem Marketing w małej firmie. Będą kolejne edycje, kolejne szkolenia. Oprócz Marketing w małej firmie, będzie Marketing w małej firmie PRO i Social media w małej firmie.

Mamy jeszcze dwa szkolenia w trakcie przygotowywań. Będzie też materiał na temat cyberbezpieczeństwa. Bardzo mocno nad tym pracujemy. Natomiast oprócz takiego dzielenia się wiedzą, to po prostu będziemy też trochę komercjalizować. – Chyba tak to się mówi. Chodzi o to, żeby dawać Wam wysokiej jakości materiały, kursy, szkolenia – to, czego potrzebujecie.

Doradztwa – to jest to!

Regularnie dostawałem różnego rodzaju zapytania o różne kursy, szkolenia, doradztwa. Zresztą na kanale jest film o doradztwach, którego z początku wydawało mi się, że ludzie nie oglądają. Ale widzę, że z czasem nabrał rozpędu i ludzie zaczęli się zgłaszać. Więc dla mnie to też jest super fajne. Lata temu – bo tak można powiedzieć – odkryłem, a teraz krok po kroku coraz bardziej odkrywam, że podoba mi się robienie właśnie takiego doradztwa, szkoleń, robienie też swoich biznesów. Ale nie tak, żeby 100% to było robienie moich biznesów, tylko właśnie doradztwa, szkolenia to jest coś, co mnie nakręca. Ja się mogę w tym wyżyć, bo dużo rzeczy wymyślam, wykorzystuję swoją wiedzę, a nie mam tej całej biurokracji, na którą bym musiał poświęcać czas. A współpracując z innymi biznesami, niekoniecznie jest to moja działka i to mi odpowiada. W dużej mierze robię rzeczy, które po prostu mi się podobają, z którymi dobrze mi się żyje, w których jestem dobry i za które po prostu ludzie chętnie mi płacą, więc czego chcieć więcej.

Myślę, że podjąłem taką decyzję już po wakacjach w Chorwacji, które miałem w tym roku. Osoby, które mnie śledzą na Instagramie, ze Stories mogły się o tym dowiedzieć. Przychodzi czasem taki moment, gdzie możesz sobie pozwolić, żeby robić te rzeczy, które bardzo ci się podobają, które chcesz robić, które siłą rzeczy jeżeli jesteś w tym dobry i pomagasz innym, to po prostu jesteś w stanie na tym zarabiać i my idziemy w tym kierunku.

Nie dajemy się, mimo pandemii.

Mniej podoba mi się to, że znowu mamy pozamykane sale szkoleniowe, bo ja jednak lubię ten kontakt offline. Ale online też można. W ostatnim czasie miałem przyjemność wystąpić na kilku szkoleniach online i też była bardzo fajna energia przy rozmowach z ludźmi. W mediach społecznościowych od razu mamy do siebie namiary, więc później zostajemy w kontakcie. Też mi się to bardzo podoba.

Podsumowując…

Przed chwilą z operatorem rozmawialiśmy o tym, że nagrywamy takie trochę pożegnanie, trochę przeprosiny, trochę nowa droga. Myślę, że będzie to z korzyścią dla wszystkich. Wy dostaniecie konkretną wiedzę, dobrej jakości, usystematyzowane materiały. Bo jednak patrząc historycznie, to już widziałem: ten i ten materiał jest fajny, ale jakby były np. po kolei jeden za drugim, to byłaby to dla Was większa wartość, bardziej mielibyście to poukładane. Sam cały czas się tego uczę, więc myślę, że mam fajnych, mądrych ludzi wokół siebie. Sam wiem jak pewne rzeczy robić i jak krok po kroku działać, więc będziemy to robili. Jestem wręcz pewien, że wyjdzie to z korzyścią również dla Was, dla kanału, dla moich uczestników szkoleń czy osób, które chcą po prostu darmowych materiałów, bo będą dużo wyższej jakości właśnie te bezpłatne materiały. A zaczną się też pojawiać konkretne instrukcje, konkretne szkolenia płatne.
Tyle jeżeli chodzi o informacje na temat tego, co będzie się działo na moim kanale.


Bezpłatny webinar o ABC Marketingu!

Zapraszam na konferencję online, którą będę prowadził. Już się z tego cieszę. Bardzo lubię temat marketingu. Zazwyczaj wychodzi dłużej niż planowany czas, ale to już jest dla chętnych – pytania i odpowiedzi, bo jak się wkręcę, to później siedzę i gadam, natomiast to, co mam przygotowane, jest na 90 minut, na które serdecznie Was zapraszam.

Zostaw komentarz