Marcin Kokoszka Go BIG or Go HOME

Biznesplan na pracownika – Twoja przewaga w rozwoju firmy!

Biznesplan na pracownika – brzmi mało popularnie. A jednak jest niesamowicie skuteczne narzędzie, które pomoże Ci zaoszczędzić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak, nie przesadzam, tyle można stracić na jednej niewłaściwej – a co gorsza niepotrzebnej – rekrutacji!


Niedawno przeprowadziłem szybką ankietę, w której jedno z pytań dotyczyło wyzwań i problemów, które biznesmenom utrudniają dojście do celu. Brak pracowników lub nieodpowiednie osoby w zespole to był jeden z najczęściej występujących powodów. Dlatego też podjąłem decyzję, aby udostępnić bezpłatnie materiał – kolejną lekcję, właśnie na temat rekrutacji, z mojego intensywnego kursu online.

Jest coś jeszcze o czym warto wiedzieć – proces rekrutacji wpływa na wizerunek Twojej firmy.


Myślę, że wiele osób jest w stanie wyobrazić sobie, że niewłaściwa rekrutacja pociąga za sobą spore wydatki i stratę pieniędzy. Niewielu jednak przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że w procesie rekrutacji zarówno pracodawca, jak i firma podlegają ocenie. Dzisiaj nie tylko firma wybiera sobie pracownika, pracodawcę wybierają też kandydaci. Zobacz FILM.


Jeśli wolisz posłuchać, zapraszam na PODCAST!

 

Czas zatem odrobić zadanie domowe.


Do każdego poważnego przedsięwzięcia, a niewątpliwie w biznesie mamy takich na pęczki, podchodzę odpowiedzialnie. Na wzór przygotowywanego biznesplanu do nowego projektu, opracowuję również biznesplan na pracownika – zawsze wtedy, gdy zaczynam się zastanawiać nad zatrudnieniem nowej osoby. Zachęcam Cię teraz do tego samego.

W poniższym filmie mam dla Ciebie pytania, na które warto sobie odpowiedzieć, aby ułożyć właściwy biznesplan na pracownika.

Wszystkie pytania umieszczone zostały również w dedykowanym zeszycie ćwiczeń, aby pomóc Ci przejść przez ten proces.


Pamiętaj, że lepiej iść wolno w dobrym kierunku, niż szybko w złym.

Pobierz (kliknij w ten link) i wydrukuj zeszyt ćwiczeń do tego nagrania. Weź coś do pisania i rozpocznij przygotowania biznesplanna pracownika.

Działaj! Napisz mi w komentarzu co myślisz na temat tego, co powiedziałem o rekrutacji – otrzymasz ode mnie na e-mail w prezencie dwa materiały PDF, które pomogą Ci w działaniu i wybraniu odpowiednich osób. Powodzenia!

 

Dziękuję, że tu jesteś!

Marcin.

Zostaw komentarz