Marcin Kokoszka Go BIG or Go HOME

Zarobiłem 25 tysięcy złotych w 3 tygodnie! 💸 Inwestowanie w nieruchomości

Wpis z serii inwestycji: Jak zarobiłem 25 tysięcy złotych w 3 tygodnie? Co to jest flip i jak go zrobić? Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

?


Dzisiaj opowiem o nieruchomościach. Mieliśmy już w tej serii filmiki a propos inwestowania: rekrutacja inwestora. Jest to seria filmików, w których opowiadamy o inwestowaniu, o tym jak sami otworzyliśmy stronę internetową na której też się możecie zapisać, nazywa się: rekrutacjainwestora.pl. Tam przesyłamy informacje o różnych możliwościach inwestowania, ale to my sami testujemy większość tych inwestycji. Sami też pozyskujemy inwestorów, ale też inwestujemy. Więc tak naprawdę z każdej ze stron jesteśmy i tam dzielimy się całą wiedzą.

Dzisiaj powiem o tym, w jaki sposób zrobiliśmy flipa, kupiliśmy nieruchomość bez remontu i bez jakiegokolwiek inwestowania pieniędzy w tą nieruchomość, sprzedaliśmy ją w ciągu 6 tygodni o 25 tysięcy złotych więcej.

Jak do tego doszło?

Tak naprawdę była to kwestia znalezienia tej nieruchomości plus później sprzedaży korzystając we współpracy z pośrednikiem, którym była moja żona, także zadbaliśmy o to, żeby również prowizja została w naszych rękach i koniec końców sprzedaliśmy 25 tysięcy złotych drożej.

Oglądając różne filmy na temat flipowania, na temat nieruchomości, bardzo często jest poruszana kwestia, ile tak naprawdę się zarobiło, czy 25 tysięcy zł, czy 20 tysięcy zł, trzeba zapłacić podatek, trzeba zapłacić tą prowizję i tutaj mówię o 25 tysiącach zł brutto. Bardzo często ukrywane są koszty remontu, w naszym przypadku tego remontu w ogóle nie było, bo go nie robiliśmy. W jednym przypadku pokrywaliśmy koszty notariusza, więc tak naprawdę wyszliśmy ok. 20 tysięcy zł do przodu.

W jaki sposób to zrobiliśmy i dlaczego w ogóle zdecydowaliśmy się na taką nieruchomość?

Przede wszystkim od dłuższego czasu działamy w nieruchomościach. Sami pozyskujemy nieruchomości dla różnych inwestorów i przekazujemy. Od czasu do czasu, szczególnie, jeżeli jest to na naszym terenie, decydujemy się sami zainwestować i kupić taką krótką inwestycję.

Inwestujemy też długoterminowo, czyli tak, że kupujemy nieruchomości na wynajem pasywny. Dochód w zależności od tego, która z osób z którą współpracuje, jaki ma styl działania, jaką ma strategię, czy aktualnie jest na etapie pomnażania majątku, czy bardziej już pasywnych dochodów.

Niektórzy kupują za gotówkę, inni posiłkują się kredytami. W tym konkretnym przypadku podejmowaliśmy decyzje bardzo szybko, więc musieliśmy za gotówkę kupić tą nieruchomość. Bardzo szybko, bo w ciągu 6 tygodni poszło do osoby, która sama wyliczyła, że może na tym jeszcze zarobić 15%. A mówię o tym nie bez powodu…

Każdy jest świadom, za co się zabiera.

Bardzo często w opiniach internetowych, które czasami pod innymi filmami na YouTube o nieruchomościach czytam, jest napisane: Kupiliście, teraz sprzedajecie i ktoś tak naprawdę mógł sobie kupić taniej i zarabiacie na czyjejś naiwności.

Każdy, kto szuka, jeżeli kupuje taką nieruchomość, może sobie wszystko przeliczyć. I co się okazało? Osoba, która od nas kupiła, wszystko sobie przeliczyła i powiedziała, że to nadal jest dobra okazja. Po prostu znaleźliśmy tak tanio, że mimo tego, iż sprzedaliśmy drożej, to nawet notariusz powiedział, że mogliśmy spokojnie jeszcze drożej to sprzedać, dlatego, że rentowność na tej nieruchomości była wyliczona na 15%.

Owszem, mają taki plus, że sami to remontują, więc koszty remontu gdzieś tam nie do końca liczą, albo bardziej po kosztach pewnych rzeczy policzyli, stąd wyszła taka rentowność. Jak sobie to liczyliśmy, to mówimy: Gdybyśmy mieli cały remont zrobić i zlecić to zewnętrznej firmie, to ta rentowność byłaby niższa i dlatego zdecydowaliśmy się na szybkiego flipa, żeby kupić i sprzedać. Mamy swoje sposoby na pozyskiwanie kontaktów do takich osób. Między innymi, oczywiście, jedna z moich firm zajmuje się oddłużeniami, więc trafiają do nas takie osoby, które są zadłużone i bardzo często dla tych osób dobrym rozwiązaniem jest sprzedać taką nieruchomość, po to, żeby spłacić swoje różne zobowiązania.

O tym mówiłem w lekcjach oddłużeniowych. W jednej z nich mówiłem o tym, kiedy warto sprzedać zadłużoną nieruchomość. To akurat nie był taki przypadek. Jeżeli chodzi o zadłużone nieruchomości, to zazwyczaj gdzieś z Polski mamy poza Gliwicami.

Rozważnie podchodzić do sprawy.

Natomiast jeżeli chodzi o nasze inwestowanie, to głównie skupiamy się lokalnie, abyśmy sami byli w stanie to dopiąć. A w momencie, gdyby jakaś transakcja miała nie wyjść, aczkolwiek jeszcze takiej nie było, ale inwestując zawsze trzeba mieć świadomość, że jest jakieś ryzyko, więc wolimy to mieć gdzieś u siebie, żeby samemu tym zarządzać, aby w razie czego wynająć czy zrobić remont. Musimy zawsze wiedzieć w momencie kiedy podchodzimy do jakiejś inwestycji i zaczynamy coś inwestować bo nawet gdyby to wyglądało nie wiadomo jak bezpiecznie, nawet gdyby na szkoleniach mówili nam, że warto, że to jest 100% pewne, to trzeba wiedzieć, że pewne ryzyko jest zawsze.

Tak samo podchodzimy do każdej inwestycji, cieszymy się w momencie, kiedy jest dobrze i mamy zyski. Ale z tyłu głowy cały czas mamy to, że może pójść coś nie tak. Wchodząc w daną inwestycję też mamy tego pełną świadomość. Dlatego, kiedy w nią wchodzimy, nie inwestujemy wszystkiego co mamy. Nie lewarujemy się jakoś bardzo mocno, tylko zawsze wszystko mamy dobrze policzone, sprawdzone, musimy wiedzieć, że twardo stoimy biznesowo, żeby sobie pozwolić na tego typu transakcje.

Mamy takie osoby, które chcą kupić bądź sprzedać pewne nieruchomości. Sporo nieruchomości szuka swojego nabywcy. W mojej ocenie na większości z nich będzie rzeczywiście dobra rentowność, ale oczywiście, każdy inwestor musi sam sobie to wszystko sprawdzić i przeliczyć.

Ze względu na odległość już w to nie wchodzimy. Gdyby to było w Gliwicach, prawdopodobnie w przynajmniej 2/3 z tych nieruchomości bylibyśmy w stanie wejść. Ale w związku z tym, że jednak ta odległość jest, to sobie odpuszczamy ten temat.

Inwestujemy w różne rzeczy, nieruchomości to nie jest nasz główny biznes, to jest jedna z rzeczy, którymi się zajmujemy. Mam wrażenie, że mamy to bardzo fajnie poukładane poprzez doświadczenie w temacie. 


Jeżeli interesuje Was też dostęp do niektórych z tych nieruchomości, albo do różnych innych możliwości inwestycyjnych, tak samo, jeżeli zapiszecie się na stronie: rekrutacjainwestora.pl i zostawicie tam swoje dane, wypełnicie ankietę, bo tak naprawdę ta ankieta jest kluczowa, my będziemy mogli się z Wami skontaktować i na podstawie tej ankiety, którą wypełnicie, wysłać poszczególne inwestycje.

Zostaw komentarz