SAM PODKŁADASZ SOBIE NOGI? 😫 Do czego zainspiruje przedsiębiorcę Mr. Robot 🧐

Co ma wspólnego serial Mr. Robot z byciem przedsiębiorcą?


Dzisiaj opowiem o inspiracji serialem Mr. Robot, w którym główny bohater jest genialnym informatykiem, a równolegle boryka się z różnymi swoimi problemami z głową tak naprawdę. Różne figle płata mu jego psychika, przeszłość, dramaty i różnego rodzaju traumy, do których regularnie wraca.

Serial ten jest bardzo dobrze nakręcony z bardzo dobrą fabułą, ale też merytorycznie jest dobrze zrobiony od strony IT, hackerskiej i programistycznej, co potwierdza wielu ekspertów, którzy mówią, że nie ma tam takich “fuck up’ów”. Jest to naprawdę bardzo fajnie zrobione.

To, co jest jeszcze fajnego, co mogę nazwać taką “perełką”, to to, że jest tam dużo ukrytych treści. Jest to typowo hackerski serial, o hackerze, który ma problemy ze swoją psychiką. Pierwszy sezon jest dużo bardziej informatyczny i hackerski. Im dalej idziemy w kolejne sezony, tym bardziej serial staje się psychologiczny, coraz bardziej zakręcony i coraz cięższy. Pierwszy sezon zdecydowanie polecam. Kolejne też są fajne, ale to trzeba lubić.

A komu go w ogóle polecam? Przede wszystkim osobom, które lubią tematy hackersko-informatyczne. Osobom, które mają zacięcie buntownicze, dlatego, że cała fabuła polega na tym, że główny bohater próbuje zmienić świat na lepsze.

Natomiast to, co jest ciekawe, co jest wyzwaniem, to niektóre jego decyzje, a właściwie prawie wszystkie powodują, że nie przewidział różnego rodzaju innych okoliczności, innych efektów jego działań i co chwilę sam siebie zaskakuje tym, że miało być dobrze, a wyszło, jak wyszło. Cały czas próbuje te swoje różne błędy naprawić i zmienić świat.

Dodatkowo cały czas musimy się zastanawiać czy teraz tak naprawdę jest on, czy to jest sytuacja, w której znowu gdzieś “odpłynął”. Czy to się dzieje naprawdę, czy tylko w jego głowie. Więc to jest coś takiego, co powoduje, że cały czas musisz być skupiony na tym serialu.

A dlaczego uważam, że przedsiębiorca powinien zobaczyć ten serial? Co w nim jest takiego fajnego?

Pierwsza rzecz: jestem fanem cyfrowego bezpieczeństwa i interesuję się tą tematyką, więc myślę, że to jest taki serial, który pokazuje jakie rzeczywiście mogą być zagrożenia. Mimo tego, że to jest serial, że to jest wszystko wymyślone, to realnie tego typu zagrożenia istnieją.

Druga rzecz: myślę, że jako główny bohater pokazuje, że możesz być w czymś naprawdę dobry, ale różne okoliczności, nasza przeszłość może powodować, że co chwilę będziemy sami sobie podkładali nogi. Że jednak nie osiągniemy naszych celów, dlatego, że będzie na nas ciążyć przeszłość.

Kolejna rzecz jest taka, że bardzo często myślimy, że robimy coś dobrze i robimy to w dobrej wierze, natomiast nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich konsekwencji. Więc nawet jeżeli chcesz zbawić świat, chcesz go zmienić, chcesz być taki naprawdę dobry, to niektóre z Twoich intencji mogą mieć też inne konsekwencje. Może nawet nie tyle intencji, co po prostu rzeczy, które zrobisz, mogą nieść za sobą inne konsekwencje, których nie jesteś w stanie przewidzieć. A w momencie, kiedy już się wydarzą, to bardzo ciężko jest je odwrócić. Więc warto myśleć szerzej, edukować się w różnych dziedzinach, nie być tylko w jednej ekspertem. Patrzeć na to, rozwijać się, dlatego są dobre mastermindy, konsultacje biznesowe, mentorzy, doradcy z różnych dziedzin, że zanim zaczniemy robić jakiś projekt, jakiś biznes, to dobrze jest go skonsultować.

Oczywiście, że jest teraz kult jednostki, że jak ktoś ma fanatyczne podejście, to prawdopodobnie osiągnie sukces tylko w jednej dziedzinie. Natomiast są bardzo duże szanse na to, że taka osoba nie przewidzi wielu konsekwencji w różnych innych dziedzinach życia zarówno swojego, jak i tego, co ktoś akurat robi.

To wszystko na temat mojej rekomendacji i inspiracji serialem “Mr. Robot”, który dla mnie był bardzo fajny. Pierwszy sezon zobaczyłem bardzo szybko. Kolejny już tak stopniowo, krok po kroku. Trochę czasu już minęło odkąd oglądałem pierwszy sezon i uważam, że to jest coś naprawdę fajnego. Dobry serial, który polecam.  

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *