RAPORT – W co inwestują Polacy? #INWESTOWANIE 💰

Tworzymy raport o tym, w co inwestują Polacy.


W dzisiejszym materiale opowiem o nowej serii filmów o inwestowaniu, ale najpierw o tym, że tworzymy raport, w co inwestują Polacy.

I zaczynam od razu od prośby, od tego, że jeżeli inwestujesz w cokolwiek, jeżeli oszczędzasz pieniądze, czy inwestujesz w cokolwiek, wypełnij, proszę, ankietę. Zrobiłem taką ankietę na Instagramie i 100% osób mi odpowiedziało: tak, jeżeli będzie taka ankieta, chętnie wezmę w niej udział. I mam nadzieję, że jesteś jedną z tych osób, a jeżeli nie, to po prostu, że wypełnisz tą ankietę.

Na dole w linku macie link do strony. To będzie też przekierowanie ze strony, bez polskich liter, wcoinwestujapolacy.pl. I tam będziecie mieli pod tym linkiem ankietę do wypełnienia. I jako pierwsi i za darmo dostaniecie dostęp do tego raportu.

Na początku podeszliśmy do tego tematu w taki sposób, żeby zebrać informacje, które już są dostępne w internecie. Natomiast z czasem stwierdziliśmy: hej, fajnie, że komuś to zbierzemy z internetu, ale jaki tam jest tak naprawdę nasz wkład. Jesteśmy bardziej asystentką tych wszystkich ludzi niż jakimś twórcą tego, co rzeczywiście jest i stwierdziliśmy “nie”, jak to ma być porządnie zrobione, to musimy zrobić też swoje badania. Więc przeprowadzamy teraz swoje badania. Prosimy Was o to, żebyście wypełnili tą ankietę, a jeżeli podajcie tam swojego maila, to jako pierwsi dostaniecie dostęp do tego raportu.

Prawdopodobnie ostatecznie też będzie darmowy. Natomiast jeszcze nie wiem. Może będzie płatny, może trzeba będzie coś udostępnić za to, żeby go dostać, czy skomentować. Wy jako pierwsi dostaniecie go na Wasze skrzynki mailowe. Jak tylko będzie gotowy, leci prosto do Was.

No i to, co jest istotne, będzie też ruszać cała seria na temat inwestowania. Mam zaplanowane w tym roku 20 materiałów o inwestowaniu. No i tutaj prośba do Was o to, żebyście na początku napisali tutaj w komentarzu, że już zrobiliście tą ankietę. Jak tylko wypełnicie tą ankietę, napiszcie o tym, że już wypełniliście ankietę, Marcin, tak trzymaj, lecimy, czekam na raport. Druga rzecz. Jakie materiały dla Was byłyby wartościowe, czego chcielibyście się nauczyć. Dlatego, że kilka tematów już mamy, kilka nam gdzieś jeszcze tam z tyłu głowy chodzi i sobie myślimy: dobra, o tym fajnie by było. Ale chcielibyśmy takie potwierdzenie, jeżeli te tematy gdzieś tam potwierdzą się w Waszych wypowiedziach, to będziemy je nagrywali. Jeżeli nie, to wybierzemy te, w których powiecie, co Was interesuje. Nauczyłem się już tutaj, że mam tworzyć takie materiały, których Wy potrzebujecie, a nie takie, o których ja chcę mówić. Więc powiedzcie, jakich materiałów potrzebujecie.

Przeczytam Wam kilka tytułów, które już mam przygotowane i które chcę stworzyć, chcę zrobić tak na początek, żeby ta seria ruszyła. A dalej będą te, które Wy chcecie. Zresztą to już też wynikło z ankiet. 10 osób poprosiłem i najczęściej podawane były takie tematy: jak naprawdę liczyć zwrot z inwestycji. Tutaj już trochę opowiadałem w zeszłym roku w jednym z filmików, natomiast tu cały film poświęcę na ten temat, jak liczyć zwrot z inwestycji. Druga rzecz: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zaczniesz inwestować na giełdzie. Jeżeli mówimy o inwestowaniu, to giełda jest jedną z pierwszych rzeczy, która przychodzi nam do głowy i dużo osób mówi: kurde, może i bym zaczął, ale jak? Więc tutaj o 5 takich najważniejszych rzeczach powiemy. Kolejna rzecz, która jest, to a propos tu jeszcze giełdy, opowiemy o dywidendach. Czyli dywidendy w Polsce i za granicą, ile można na tym zarobić. Więc tutaj taki temat, którym byłem zaskoczony, bo ja bym tego nie wymyślił. Ale to Was interesuje, bo już dostałem od dwóch konkretnie osób o dywidendach takie zapytanie, także są obszary, w których zupełnie normalne i naturalne macie dużo większą świadomość i wiedzę ode mnie. Ale już nadrabiam, uczę się, współpracuję zresztą z konkretnymi osobami, które są ekspertami w danych tematach i po prostu pomogą mi się przygotować do tego materiału. Kolejna rzecz: czy dywersyfikacja jest dobra. I tutaj w ogóle nie będę mówił o tym, jak to robić, chociaż może trochę też. Tylko, czy to jest w ogóle dobre. Myślę, że to będzie dobry materiał i będzie ciekawe. Kolejne: krótko, czy długoterminowe inwestycje, jakie są zagrożenia, ale jakie są też korzyści z takich inwestycji i krótko i długo terminowych. Kolejna rzecz: czy złoto, to dobra inwestycja. Chociaż miałem jedno z zapytań: czy z kruszców tylko złoto, to dobra inwestycja? Ja zadaję inne pytanie: czy złoto, to w ogóle dobra inwestycja? Myślę, że tutaj zdania będą mocno podzielone, bo już zbieramy takie materiały, które są trochę kontrowersyjne, ale myślę, że przedstawiam fakty i dane nie wszystkim znane.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *