Marcin Kokoszka Go BIG or Go HOME

Osiągaj swoje cele!

Naucz się osiągać cele

Realizuj swoje cele – sprawdź, co Ci pomoże je osiągnąć!

Realizacja celów, postanowień… chyba każdy wie jak z tym jest. Chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zawsze… tzn. „zacznę od magicznego Nowego Roku, zacznę od magicznego poniedziałku”. Zastanów się, ile masz na swoim koncie zrealizowanych celów w ciągu ostatniego miesiąca? A w kwartale? A jeśli spojrzysz chociażby pół roku wstecz, to ile ich będzie?

Pamiętasz moment ich wyznaczania?

Czy nie było to na początku tego roku, kiedy w przypływie radości i z mocnym postanowieniem konsekwentnego działania, punkt po punkcie na kartce lądowały Twoje marzenia? Była euforia? Było ambitnie? Pewnie nawet cele zostały umieszczone w czasie i być może określone precyzyjną liczbą? Zgodnie z zasadą SMART, przecież każdy ją zna w biznesie.

Minęło prawie pół roku. Jaki jest Twój bilans realizacji celów?

Niech zgadnę. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że część z tych celów już jest nierealna do osiągnięcia, a druga część przestała być aktualna. Tylko w kierunku jednego, czy dwóch celów droga została podjęta. Niby tak, ale masz przeczucie, że idziesz jakby jeden krok do przodu, a jednak dwa do tyłu

Dlaczego tak myślę?

Mnóstwo osób zaczyna z ogromną motywacją, to prawda. Szczególnie, jeśli wyznaczanie celów zbiegło się z Nowym Rokiem, co dla wielu jest taką symboliczną granicą. Mówi się, że po przekroczeniu tej granicy coś się magicznie zmienia… Z każdym kolejnym dniem, który mija od momentu przełożenia swoich marzeń na cele, znajdujesz coraz więcej powodów, dla których nie warto tego robić. Wręcz znajdujesz coraz więcej wymówek, które powstrzymują Cię przed kontynuowaniem obranej drogi. Zaczynasz wątpić, bo otoczenie zamiast Cię wspierać, stwierdza że Twój pomysł jest do do bani i totalnie bez sensu… A przecież mówi się, że możesz zrobić wszystko, co tylko potrafisz sobie wyobrazić… To w takim razie, gdzie w tym wszystkim jest błąd? Czy ktoś Cię oszukał mówiąc, że metoda SMART – wg której wyznaczasz cele – działa? Chcesz poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania? Chcesz nauczyć się nie tylko samego wyznaczania celów, ale przede wszystkim chcesz tak wyznaczać cele, aby były one w zasięgu Twojej ręki? Koniecznie zobacz teraz film, który nagrałem. Udostępniam Ci jedną z lekcji mojego intensywnego i skutecznego kursu online rozwijającego biznes. Dodatkowo, jeśli zostawisz pod nim swój komentarz – otrzymasz ode mnie NIESPODZIANKĘ! Tak, wiem – nagranie ma prawie 30 minut. Ale jakie to będą minuty! Zapewniam Cię, że będą to jedne z lepiej spożytkowanych minut w Twoim życiu. Kiedy zaczniesz oglądać to nagranie (a zrób to koniecznie bez przerw) przekonasz się, że siedzisz już w „pociągu” do Twojego nowego standardu działania! Po raz kolejny nie odkładaj tego na później, nie odkładaj tego na magiczny poniedziałek. Zobaczysz, że po tym filmie:


Jeśli wolisz posłuchać, zapraszam na PODCAST!

 

Twoje spojrzenie na wyznaczanie i realizację celów już nigdy nie będzie takie same!

Osobiście uważam, że wyznaczanie celów jest niesamowicie ważne, dlatego robię to regularnie. Jeżeli masz już określone swoje cele – koniecznie zobacz to video i sprawdź, czy są one aktualne.

Masz już wyznaczone jakieś nowe cele?

A może po obejrzeniu filmu stwierdziłeś, że warto coś w swoich celach zmienić?

Pobierz (kliknij w ten link) i wydrukuj zeszyt ćwiczeń przygotowany do tego nagrania. Przygotuj proszę coś do pisania i zobacz według jakiej metody wyznaczam swoje cele. Sprawdź w jaki sposób sprawiam, że są realne do osiągnięcia, a potem realizuję je, pamiętając, że lepszego dnia na to mieć nie będę.

Dziękuję, że tu jesteś!
Marcin

Zostaw komentarz