15 KOBIET NIEZALEŻNYCH I JA! 😎 O CO CHODZI!? 😱

Byłem na piętnastu kobietach niezależnych.


Mówię, oczywiście, o szkoleniu Kobieta Niezależna. Mam nadzieję, że od początku o tym myśleliście. Chcę dzisiaj opowiedzieć o tym szkoleniu i o tym, dlaczego byłem na nim tyle razy. Wydaje mi się, że nawet trochę więcej. Starając się to wszystko policzyć, minimum 15 razy byłem na szkoleniu Kobieta Niezależna.

Kiedy znajomi, a przede wszystkim moi koledzy, pytali się: stary, czemu w ogóle jeździsz na szkolenie Kobieta Niezależna? To moja odpowiedź była taka, że przede wszystkim w pewnym momencie na Kobiecie Niezależnej byłem prelegentem, więc też występowałem i mówiłem, że występuje na tym szkoleniu, a poza tym byłem bardzo zdziwiony, że moi koledzy pytali mnie, dlaczego jadę na szkolenie Kobieta Niezależna podczas kiedy jest tam 600-700 kobiet i 10-20 mężczyzn. Wydaje mi się, że bardzo sprzyjające środowisko i zdecydowanie warto jako facet po prostu pojechać na takie szkolenie. Teraz mam żonę i nie odpowiadam w ten sposób. Mówię, że jeżdżę na te szkolenia, aby promować książkę “Coaching wart milion”, której jestem autorem. Oraz po to, żeby pomóc różnym osobom. Jest tam bardzo dużo przedsiębiorczych osób, które mają różnego rodzaju pytania, jak zacząć rozwijać swoją firmę, a ja jestem również po to, żeby je wesprzeć.

Zacząłem ten temat humorystycznie, ale samo szkolenie jest niesamowitą dawką wiedzy, inspiracji, ale też humoru i dobrej zabawy. To, co ja widzę na tych szkoleniach, to część kobiet, która się tam pojawia, przechodzi niesamowitą metamorfozę i odzyskuje wiarę w siebie. Odnajduje plan na siebie w trakcie tego szkolenia. Są to zupełnie inne osoby rano, kiedy przychodzą na to szkolenie i zupełnie inne po południu, wieczorem, kiedy wychodzą z tego szkolenia – pełne nadziei, inspiracji, wiary w siebie i tego, że mogą pewne rzeczy osiągnąć, że mogą iść dalej do przodu.

Oczywiście nie funkcjonowałoby to wszystko, gdyby nie Kamila Rowińska, która genialnie prowadzi te szkolenia. Kamila, która jest prelegentem podczas tego wystąpienia, która stworzyła to szkolenie, napisała książkę o tym samym tytule i teraz prowadzi te szkolenia, które są niesamowite, pełne energii. Ale to, co też jest fajne, bo na takich dużych szkoleniach bardzo często są mówcy motywacyjni, którzą coś opowiadają cały dzień i tyle. Natomiast u Kamili jest bardzo dużo ćwiczeń, zadań, które trzeba przerobić, oczywiście, na własnych przykładach. Myślę, że to właśnie one powodują te przemiany, bo ludzie sobie bardzo dużo rzeczy uświadamiają. Jest świetny materiał, wszystko jest dobrze poukładane, krok po kroku od zmian mentalnych przez obliczanie różnych rzeczy, układanie swoich finansów i planów na życie.

Jakie widzę zmiany? Jeżdżę na to szkolenie już od kilku dobrych lat i widzę na nim zmiany, które wg mnie są bardzo optymistyczne. Myślę, że świadomość kobiet w Polsce bardzo rośnie, dlatego, że teraz przyjeżdżają na to szkolenie nie tylko kobiety, które są bardzo aktywne zawodowo, nie tylko takie, które są bardzo przedsiębiorcze, ale na ostatnich szkoleniach zauważyłem coraz więcej młodych dziewczyn, które są w liceum, na studiach i już teraz bardzo poważnie myślą o swojej karierze, swoim życiu, o tym, w jakim kierunku chciałyby się rozwijać i już teraz inwestują w siebie, żeby się nauczyć.

Wiem, że niektóre z tych osób tam są, bo mama im kazała i powiedziała: córeczko, musisz na to iść i się tego nauczyć, żebyś przez życie szła z większą świadomością. A z drugiej strony widzę też coraz więcej osób starszych. Kobiety, które przychodzą będąc już na emeryturze, żeby nadal się szkolić, żeby może zobaczyć inny punkt widzenia, a może poprzeć ten sposób myślenia, który mają. Wszystkie te osoby, które przychodzą, patrzą z optymizmem w przyszłość, czują, że muszą się czegoś nauczyć, zarówno pracować nad swoim sposobem myślenia, ale też potrzebują zdobyć kompetencje do tego, żeby nadal się rozwijać, być na rynku pracy albo poukładać swoje życie, aby czuć się w nim szczęśliwym, lub żeby po prostu czuć – tak, jak tytuł szkolenia mówi – niezależność. Więc mogę szczerze przyznać, że świetnie się bawię na tym szkoleniu. Jest naprawdę motywacyjnie, merytorycznie i jest bardzo dużo ćwiczeń, które można wdrożyć od razu po powrocie do domu.

Mimo, że na tym szkoleniu byłem już wiele razy, to za każdym razem kiedy tam siedzę i słucham tego, co Kamila mówi, to zawsze mi się jeszcze przypomni coś, co stwierdzam, że muszę wdrożyć, bo jeszcze tego nie zrobiłem. Lub już to wdrożyłem, ale znowu o tym zapomniałem, albo znowu tego nie robię. Więc jeżeli też byłeś/aś na tym szkoleniu, a minął już jakiś czas, to warto sobie odświeżyć tą wiedzę. Warto pojawić się tam jeszcze raz i zobaczyć ile z tych rzeczy już zostało wdrożonych, a ile zostało wdrożonych i zapomnieliście, a ile jeszcze zostało takich, które należałoby wdrożyć.

Fajne jest też to, kiedy rozmawiam z osobami, które mówią: 2 lata temu byłem/am na tym szkoleniu, teraz znowu jestem i wiesz co Marcin? Mówię: dawaj, czym mnie zaskoczysz? Ten ktoś mówi: dopiero teraz widzę jaki postęp zrobiłem/am. Że po tym szkoleniu ktoś sobie wyznaczył jakieś cele, zaczął do tego dążyć, zaczął zdobywać kolejne kompetencje do tego, żeby rzeczywiście te cele osiągnąć. Bo wyznaczenie celów to jest punkt wyjścia. Natomiast żeby cele osiągnąć, to zazwyczaj trzeba zdobyć dodatkowe kompetencje, żeby gdzieś dojść i włożyć w to, oczywiście, masę pracy. To nie jest z dnia na dzień, ale kiedy mija trochę czasu i ktoś przychodzi po raz kolejny, to mówi: przychodzę na to szkolenie, słyszę te rzeczy, które były powiedziane i wiem, że one były powiedziane wcześniej, ale teraz zupełnie inaczej je odbieram. Znowu jestem w stanie zaplanować nowe rzeczy, bo teraz inny element tego szkolenia do mnie trafia.

To szkolenie jest tak skonstruowane, żeby niezależnie od tego, czy ktoś jest na początku swojej kariery, czy funkcjonuje już jako zaawansowany przedsiębiorca, to dla jednego i drugiego będą tam cenne rzeczy, które zainspirują, ale też popchną dalej do działania. Dla mnie niesamowite. Wiem, że teraz na najbliższą Kobietę Niezależną zostało jeszcze parę biletów. Natomiast niezależnie od tego kiedy oglądasz ten materiał wideo, to warto wejść na stronę Kamili Rowińskiej i sprawdzić, kiedy będzie kolejne szkolenie Kobieta Niezależna.

Myślę, że jako uczestnik tego szkolenia i w pewnym momencie jako jego prelegent, mogę je bardzo rekomendować i mówić, że jest ono już przez długi czas prowadzone, są bardzo pozytywne opinie, a ja widzę, że cały czas poziom tego szkolenia jest na niesamowicie wysokim poziomie. Wręcz organizacyjnie ze szkolenia na szkolenie dziewczyny starają się być jeszcze lepsze, jeszcze lepiej wszystko zorganizować. Także z całego serca polecam to szkolenie. Znam bardzo dużo osób, które na nim były i wróciły bardzo zadowolone. Już wcześniej rekomendowałem to szkolenie, głównie offline w rozmowach i dostałem wiele podziękowań. Więc z czystym i spokojnym sumieniem rekomenduję je publicznie, online. Warto się na nie wybrać i nie tylko kobietom!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *