Marcin Kokoszka Go BIG or Go HOME

Procent, dzięki któremu BĘDZIESZ 1260 RAZY LEPSZY od innych! Matematyka w biznesie

Matematyka w biznesie, czyli w jaki sposób krok po kroku można dojść do rzeczy bardzo wielkich. Jak, niekoniecznie świadomie, można z nich zrezygnować, kiedy odpuszcza się poszczególne działania.


Jeżeli chodzi o moje różne wzory, na których opieram swój biznes, to zrobiłem już dla Was film o tym jak 1+1=11, o efekcie synergii, o budowaniu biznesu.

SUBSKRYBUJ: http://bit.ly/SubMarcinKokoszka

Matematyka w biznesie

Dla mnie na to, w jaki sposób dążę do celów, wzór jest taki: 1,01 do 365 lub 0,99 do 365. Załóżmy, że 1 to jest 100% i zauważmy, że możemy dać coś do 365, co odwzorowuje liczbę dni w roku. Tylko 1% więcej lub mniej, jedno zadanie dziennie więcej zrobione lub jedno mniej powoduje, że te wyniki sporo się od siebie różnią.

Dobrze wiemy, że jeżeli mamy jakieś postanowienie i sobie odpuścimy choćby jedną rzecz każdego dnia, na przykład w diecie, jeżeli powiemy:

“Dobra, tylko jeden napój gazowany, tylko jeden napój słodzony”

To następnego dnia powiemy:

“Dobra, to dlaczego nie ciasteczko, przecież i tak już wczoraj wypiłem ten napój gazowany, czy słodzony. Przecież już i tak trochę sobie pozwoliłem”

Pozwolimy sobie tę granicę przesunąć coraz bardziej, to ani się obrócimy i zobaczymy, że już jednak z naszej diety nici.

To samo jest ze sportem

Każdego dnia możemy zrobić jedno ćwiczenie więcej albo sobie trochę odpuścić, zostać w miejscu, lub po prostu robić jeszcze mniej. Jeżeli zaczniemy krok po kroku robić trochę więcej, każdego dnia znów będziemy mieć zakwasy, ale zarazem będziemy widzieć progres. Nasza motywacja będzie coraz większa.

Matematyka: 0,99 do 365 daje 0,03

To jest tak naprawdę praktycznie nieosiągnięty cel, że masz 3% punktu wyjściowego. 3% tego, co mógłbyś osiągnąć. Jeżeli patrzysz na to, ile może dać 1,01 do 365 to 37,8. To jest kosmiczna przepaść. Coś, co daje Ci ogromny wynik, co doprowadza Cię do celu i wiele, wiele dalej.

Cały czas staram się motywować siebie dodatkowo do różnych rzeczy, żeby osiągnąć więcej, jeszcze na koniec dnia coś zrobić, na siłowni dodatkowe ćwiczenie, w biznesie dodatkową rzecz. W związku dodatkową rzecz, żeby jeszcze bardziej się starać, aby każdego kolejnego dnia dawać z siebie trochę więcej.

Wiem, że nie jesteśmy w stanie jako ludzie być zaangażowani, dążyć do wszystkiego cały czas we wszystkich dziedzinach na 100%. Jest to ciężkie. Człowiek też się męczy, czasami jest niewyspany. Wiem, że jeżeli w danym momencie mamy wyznaczone jakieś cele i wiemy, co jest dla nas ważne, to na tym powinniśmy się skupić. I tu powinniśmy naprawdę tego pilnować, żeby każdego dnia robić jeden krok do przodu, jedną rzecz więcej.

To jest takie odwzorowanie tego, czy działasz na 99% czy na 100%. Tak wygląda matematyka w biznesie.

W takim codziennym działaniu może się wydawać, że to są pojedyncze sytuacje. Czy jeszcze jedno zadanie zrobisz i wyjdziesz do domu? Czy odpuścisz dzisiaj i zostawisz je sobie na jutro? A kolejnego dnia przyjdziesz parę minut później i jeszcze porozmawiasz o tym, co wczoraj wieczorem się wydarzyło? Później usiądziesz do tego zadania i nagle się okazuje, że już jesteś w połowie dnia. Zaczynasz z zupełnie innego poziomu.

Kiedy kończysz jakieś zadania w pracy, w jakimś projekcie, wychodzisz do domu z poczuciem spełnienia, z tym że wszystko jest pod kontrolą.

Jedną z najważniejszych rzeczy dla większości ludzi jest bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo daje poczucie kontroli. O tym będę też mówił w momencie, kiedy będziemy rozmawiali o wychodzeniu z długów, o oddłużeniach, o wielu różnych strategiach biznesowych.

Jak ważne jest poczucie kontroli, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa dla większości ludzi. A co to daje? To daje zaufanie do siebie. Jeżeli Ty ufasz sobie, to wiesz, że zrobisz te wszystkie rzeczy, że możesz sobie narzucać wtedy naprawdę ambitne plany.

To, co chcę Ci przekazać. Jeżeli Ty każdego dnia zrobisz jedną rzecz więcej niż poprzedniego dnia, jedną rzecz lepiej. Jeżeli każdego dnia będziesz starał się odrobinę bardziej, możesz dojść do tego miejsca, gdzie chcesz. Do tego miejsca, w którym chcesz osiągnąć to, co dla Ciebie jest sukcesem. Jeżeli każdego dnia będziesz, choć po trochu odpuszczał, nawet się nie zorientujesz, że jesteś bardzo daleko od miejsca, w którym chciałeś się znaleźć.

Szukasz pomocy? 

Te i inne kwestie poruszam w moim autorskim 12 tygodniowy Programie Rozwoju Twojej Firmy. Zobacz agendę szkolenia tutaj: https://marcinkokoszka.com/produkt/12-tygodniowy-program-rozwoju-twojej-firmy-pakiet-podstawowy/

Potrzebujesz indywidualnego podejścia? Sprawdź moją ofertę doradztwa biznesowego: https://marcinkokoszka.com/sklep-doradztwo/

Informacje o moich szkoleniach znajdziesz tutaj: https://marcinkokoszka.com/sklep-szkolenia/

Zapraszam!

Zostaw komentarz